Akvaariumid

Millist akvaariumi valida?

Akvaarium on loodusliku veekogu bioloogiline mudel, s.t. ka akvaariumis peavad toimuma kõik looduslikud protsessid nagu fotosüntees, veeringlus jne. Seda kõike sai kunagi koolis õpitud, nüüd oleks hea oma teadmisi veidi värskendada.

Gaaside liikumine vees : peenikesed nooled – hingamine,Paksud nooled – fotosüntees .

Akvaariumite liigitus

Taimeakvaariumi või paludaariumi fookuses on erinevate huvitavate taimede kasvatamine, taimedisain. Sellises akvaariumis pole üldse kalu või on neid väga vähe. Põhiliselt parveke neoonkalau või elussünnitajaid.

Kalade funktsiooniks on puhastada taimi ja akv.klaase vetikatest. Reeglina on paludaariumis võimas valgustus, vette lisatakse taimedele toitaineid ja CO2 gaasi.

Kalaakvaarium kujundatakse põhiliselt kalade pidamiseks.Taimede osakaal on väike või pole neid üldse.

Akvaarium dekoreeritakse kunsttaimede, kivide ja naturaalsete mangroovi juurikatega, mille vahel ja unarustes, leiavad kalad sobivaid varjepaiku. Sellised akvaariumid sobivad hästi ahvenalistele, ka kuldkaladele.

Taime-kalaakvaariumis on kalade-taimede osakaal suhteliselt võrdne. See variant on kõige loomulikum ja stabiilsem kooslus.

Poolveeline terraarium on mõeldud veekilpkonnadele, konnadele ja teistele vee reptiilidele. Igal liigil on oma nõuded elupaigale.

Näiteks populaarne punakõrv-ilukilpkonn ujub vees, kuid vajab ka võimalust end kuivatada-soojendada. Muidu ei arene kilp õigesti ja tekivad väärarengud. Terraariumi valgustamisel peab domineerima sinine spekter, vajalik on UV kiirgus.

Mereakvaarium on võrratult ilus! Erksavärvilised korallid ja kalad ei jäta ühtegi vaatajat ükskõikseks. Soolase ja mageda veega akvaariumid on totaalselt erinevad biotoobid, vaid neile ainuomaste elukatega.

Mereakvaariumi pidamine on omaette teadus, et tagada temperatuuri, valguse, soolsuse ja vee puhtuse stabiilsus.


Lõpetuseks soovin igale akvaariumihuvilisele edu!

Roman Tsernokozov
OÜ AKVABOX

Võta ühendust

    Nimi *
    E-post *
    Teade